ЧОУ "Д-р Петър Берон"

Съчетаване на общообразователната подготовка с интензивно чуждоезиково обучение по английски език.

ЧОУ "Д-р Петър Берон"

Стимулиране пълноценното им физическо развитие с активен спорт - плуване, тенис на корт, таекуондо, ски училище, футбол!

ЧОУ "Д-р Петър Берон"

Създаване условия за развитие на заложбите на децата в Ателиета по интереси /театър, танци, изобразително изкуство, журналистика, музика, енциклопедични знания, компютърна грамотност/

Награди по български език и литература

2016/17 г.
СЪСТЕЗАНИЕ "ТАРАЛЕЖ

ОБЩЕСТВО, 2016-2017ГОД.

Паола Пламенова Рангелова 2в-  30 т., максимален брой

Рая Албенова Родопманова 2г - 30 т., максимален брой


 Природа


С максимален брой точки 30 са:

София Дойчинова Стоянова 1 кл.
Селин Калинова Каменова 2 кл.
Теодор Савчев 2 кл.
Бойко Светлозаров Славейков 3 кл.
Христо Радостинов Хасърджиев 4 кл.

2015/16 г.

Любословие - класирани ученици за 2 кръг 2015-2016

 

2014/15 г.

На олимпиадата по Български език и литература за областен кръг се класираха Александра Калоянова и Артър Николофф, 5 кл. и Симона Клая, 6 кл.

Резултати от училищен литературен конкурс на тема: „Има ли будители днес?”
4 – 7 клас, категория – есе
Първо място : Георги Илиев- пети клас
Второ място : Анна Ларичева- пети клас
Трето място :Анна Хачикян- четвърти клас, Александра Калоянова Николова - пети клас
Поощрителна награда:
Никола Ранов, Aртър Николофф -пети клас, ИванаАлексиева - четвърти клас
Категория литературно исторически проекти:
Първо място: Александра Любомирова Николова -пети клас
Второ място: Рая Стоименова - пети клас
„ Моето букварче”, 2 – 3 клас, категория – есе
Първо място -Гергана Фускова 3б клас
Второ място- Дара Павлова 3б клас
Трето място – Александра Димитрова 3б кл.
Категория стихотворение
Първо място - Мартин Зулета 3а клас

На международния конкурс „АЗ ОБИЧАМ ЧЕРНО МОРЕ” Мартин Зулета от 3а клас спечели 3-то място в категория „Проза”. Конкурсът„ АЗ ОБИЧАМ ЧЕРНО МОРЕ ” е част от програмата на община Несебър за отбелязване на 31 октомври – Международния ден на Черно море. Целта на конкурса е да привлече вниманието на младите хора към красотата на Черно море и крайбрежието, важността им за икономиката на нашата страна, вредите от замърсяването на крайбрежната зона, причинена от човешката дейност и да провокира активно екологично поведение за намаляване на отпадъците по плажната ивица и в морето. В раздела за рисунка с грамота за отличие са Александра Петрова, Александра Димитрова, Дара Панева,
Паола Иванова, Теодор Тенев и Благост Костова от 3б клас и Алекса Петрунова – 3а клас.

Конкурс по правопис и краснопис
Тази година традиционният конкурс за правопис и краснопис се проведе като част от проекта, посветен на 190 годишнината от създаването на „Рибния буквар”. Децата написаха диктовки, чиито текстове бяха част от съдържанието на Великата книга. Състезанието ще продължи като “Препис от страниците на Буквара“ и в края на учебната година ще направим нашия препис на „Рибния буквар”. А ето и резултатите :
1 клас:
1 място: Ема Тороманова – 1б клас , Дарина – 1б клас
2 място: Антраник Казазян – 1а клас
3 място : Никола Барантиев – 1в клас
Поощрителни награди: Ема Петкова – 1в кл.,
Гая – 1в кл.,
Елица Русинова – 1а кл.
2 клас:
1 място : Филип Кантутис – 2б клас
2 място: Теодор Маринов – 2б клас
3 място: Яна Любенова -2б клас
Поощрителни награди: Диляна Дойкова- 2б клас, Лили Златкова – 2б , Виктор
Киров – 2б клас и Киара Михайлова – 2а клас
3 клас :
1 място: Александра Петрова – 3б класДара Панева – 3б клас
2 място: Анастасия Петрова – 3а клас, Александра Димитрова – 3б клас
3 място: Паола Николаева – 3б клас Поощрителна награда: Алекса Петрунова
– 3б
4 клас:
1място: Ясмин Тарлъ
2място: Ивана Алексиева, 3място: Михаил Адам и Анна Хачикян ,
Поощрителни награди 4 клас : Александър Дойчев
5 клас:
1 място: Виктория Митева, 2 място: Артър Николофф, 3 място: Надежда
Арбова
6 клас:
1 място: Симона Клая
2 място: Денис Величков
3 място: Елизабет Лука

2013-2014 г.

1.Национално състезание по български език и литература „Таралеж”-

 Златен медал „Таралеж”:

– Боян Николаев Петров – 1 клас
--Симона Клая и Елизабет Лука  , 5 клас – макс. брой точки – 25

2. Национален литературен конкурс „Дворец от думи” –

- Първо място –Кристиан Неделчев, 6клас –за разказа „Един обикновен ден на едно дете”

3. Национален конкурс по български език и литература „Стъпъла на знанието” – Между 18 –те петокласници от софийските училища, класирани с максимален резултат за финалния кръг, са нашите национални победители – Кристиян Неделчев -6клас,  Ивана Петкова- 6 клас

Класирани за финален кръг:

Елизабет Лука и Симона Клая – 5 клас
Ивана Петкова, Михаил Вълков, Тодор Яръмов, Тодор Кантутис и Кристиян Неделчев - 6клас

4. Олимпиада по български език и литература

Класирани за втори кръг –Тодор Кантутис и Ивана Петкова- 6клас

2012-2013 г.     

 XXI национален литературен конкурс „Едно невероятно пътуване във времето” – март, 2013 год.

  1. Стефан Генев – VІІ а клас – Втора награда за поезия

 

       XXX Международен литературен конкурс „Поезията свързва хората - Моето любимо стихотворение” – февруари, 2013 год.

  1. Венци Иванов – VІ б  клас – Първа награда
  2. Стефан Генев – VІІ а клас – Първа награда

 

Национален литературен конкурс „Звезди обсипят сводът небесен” – октомври, 2012 год.

  1. Венци Иванов – VІ  клас – Първа награда – за поезия
  2. Михаил Ангелов – VІІ клас – Първа награда – за проза
  3. Стефан Генев – VІІ клас – Първа награда – за проза
  4. Елена Делчева – VІІ клас – Втора награда – за проза
  5. Христина Цоневска – VІ клас – Втора награда – за проза

 

Национален литературен конкурс „Искри” на

 Българското национално радио – юни, 2012 год.

  1. Михаил Ангелов – VІІ клас – Поощрение

 

Национален литературен конкурс „Огънят на Орфей” – юни, 2012 год.

  1. Елена Делчева – VІІ клас – Поощрение
  2. Христина Цоневска – V клас – Поощрение
  3. Отличие за цялостно представяне на ЧОУ „Д-р Петър Берон”

 

Национален литературен конкурс „Ний всички сме деца на майката земя” – май, 2012 год.

  1. Елена Делчева – VІІ клас – Втора награда
  2. Христина Цоневска – V клас – Трета награда
  3. Ния Павлова – V клас – Поощрение
  4. Карина Попова – VІІ клас – Поощрение

 

Национален литературен конкурс – „Вълшебният свят на Ангел Каралийчев” – май, 2012 год.

1. Специална награда за високи литературни достижения на ЧОУ „Д-р Петър Берон”

 

Национален литературен конкурс „В една вълшебна звездна нощ” – април, 2012 год.

  1. Стефан Генев – VІ клас - Първа награда

 

Национален литературен конкурс „Какво знам за

 Антарктида” – март, 2012 год.

  1. Димитър Шиков – V клас – Първа награда

 

Национален литературен конкурс „Моите детски мечти” – февруари, 2012 год.

  1. Специална награда за цялостно представяне на ЧОУ „Д-р Петър Берон”

 

Национален литературен конкурс „Разкажи ми приказка” – януари, 2012 г.

  1. Елена Делчева – VІІ клас – Поощрителна награда

 

Национален конкурс по проекта „1000 стипендии” – юли, 2011 г.

  1. Елена Делчева – VІІ клас -  спечелена стипендия за 2011/2012 год. – проект за книга.

 

Пети национален конкурс „Огънят на Орфей” – юни, 2011 год.

  1. Михаил Ангелов – VІ клас – Трета награда
  2. Елена Делчева – VІ клас – Поощрителна награда
  3. Ерик Топалски – VІ клас – Поощрителна награда
  4. Александър Папазки – VІІ клас – Поощрителна награда
  5. Отличие за цялостно представяне на ЧОУ „Д-р Петър Берон”

 

28-ми литературен конкурс на БНР „Искри” – юни, 2011 год.

  1. Карина Попова – VІ клас – Поощрителна награда

 

Национален литературен конкурс „Ний всички сме деца на майката земя” – април, 2011 год.

  1. Елена Делчева – VІ клас – Първа награда – проза
  2. Людмил Георгиев – VІ клас – Втора награда - есе
  3. Мартин Костов – VІ клас – Втора награда – поезия
  4. Александър Папазки – VІІ клас – Трета награда – поезия

 

Национален литературен конкурс – МОМН и НДД – „Моите детски мечти” – февруари, 2011 год.

  1. Ерик Топалски – VІ клас – Първа награда

 

Национален литературен конкурс „Морето, морето, морето…” – МОМН и ОДК Варна – ноември, 2010 год.

  1. Христина Цоневска – ІV клас – Втора награда
  2. Михаил Ангелов – VІ клас – Поощрителна награда

 

Национален литературен конкурс – Академия по изкуствата и фондация „Орфей” – „Огънят на Орфей” – юни, 2010 год.

  1. Боряна Клая – VІІ клас – Поощрителна награда
  2. Емили Машева – VІІ клас – Поощрителна награда
  3. Елена Димитрова – VІІ клас – Поощрителна награда
  4. Владимир Манолов – V клас – Поощрителна награда
  5. Мартин Костов – V клас – Поощрителна награда
  6. Отличие за цялостно представяне на ЧОУ „Д-р Петър Берон”

 

Национален литературен конкурс – Национален фестивал на детската книга - „Един ден в страната на чудесата” – май, 2010 г.

  1. Венци Иванов – ІІІ клас – Втора награда
  2. Михаил Ангелов – V клас – Трета награда

 

„Да събудим детските сърца за добри дела” – Столична община – април, 2010 год.

  1. Деница Зафирова – VІІ клас – Първа награда – поезия
  2. Елена Димитрова – VІІ клас - Първа награда – есе
  3. Емили Машева – VІІ клас – Поощрителна награда
  4. Елора Гогова – VІІ клас – Поощрителна награда
  5. Елена Делчева – V клас – Поощрителна награда
  6. Владимир Манолов – V клас – Поощрителна награда

 

Национален литературен конкурс – фондация „П.К. Яворов” – „И ти си в мене – ти, Родино моя…” – март, 2010 год.

  1. Ива Лазарова – VІІ клас – Втора награда - поезия

2. Боряна Клая – VІІ клас – Втора награда - проза

 

Първи национален поетичен конкурс „Веса Паспалеева” –

март, 2010 год.

  1. Карина Попова – V клас – Трета награда
  2. Владимир Манолов – V клас – Поощрителна награда

 

Национален литературен конкурс на МОМН и НДД „Моите детски мечти” – февруари, 2010 год.

  1. Йоана Петрова – ІІІ клас – Първа награда
  2. Емили Машева – VІІ клас – Втора награда
  3. Елена Делчева – V клас – Трета награда
  4. Явор Пенчев – VІІ клас – Поощрителна награда

 

Национален конкурс – Общонароден комитет „Васил Левски” -  „Днешният век е век на свободата”- февруари, 2010 год.

  1. Боряна Клая – VІІ клас – Втора награда
  2. Емили Машева – VІІ клас – Трета награда

 

Коледен конкурс на Столична библиотека – „Доброто в мен и около мен” – декември, 2009 год.

  1. Емили Машева – VІІ клас – Трета награда

 

       Национален конкурс по проекта "1000 стипендии" - октомври, 2009 год.

1. Деница Зафирова - VІІ клас - спечелена стипендия с проект за книга

 

Национален литературен конкурс на „Литературен вестник” – „СтоЛица” – юни, 2009 год.

1. Ива Лазарова – VІ клас – Поощрителна награда.

 

Национален литературен конкурс по приказката на Х. К. Андерсен „Каквото дядо стори, все е хубаво” – май, 2009 год.

  1. Елена Делчева – ІV клас – Първа награда
  2. Елена Димитрова – VІ клас – Втора награда
  3. Ива Лазарова – VІ клас – Трета награда
  4. Деница Зафирова – VІ клас – Поощрителна награда
  5. Мартин Костов – ІV клас – Поощрителна награда
  6. Отличие за цялостното представяне на ЧОУ „Д-р Петър Берон”

 

Национален литературен конкурс – Национален фестивал на детската книга -  „Ако имах вълшебна пръчица, щях…” –

май, 2009год.

  1. Владимир Манолов – ІV клас – Поощрителна награда

 

Национален младежки литературен конкурс „Ябълката” – февруари, 2009 год.

  1. Венко Агонцев – ІV клас -  Трета награда
  2. Елена Делчева – ІV клас – Поощрителна награда
  3. Вероника Миланова – ІV клас – Поощрителна награда
  4. Мартин Костов – ІV клас – Поощрителна награда
  5. Боряна Клая – VІ клас – Поощрителна награда

 

Коледен литературен конкурс на Столична библиотека – „Защо трябва да почитам родителите си” - декември, 2008 год.

  1. Владимир Манолов – ІV клас – Специална награда на Коледния литературен конкурс на Столична библиотека.
  2. Венко Агонцев – ІV клас – Поощрителна награда
  3.  Емили Машева –VІ клас – Поощрителна награда
  4. Отличие за цялостно представяне на ЧОУ „Д-р Петър Берон”

Частно училище и частна детска градина в София | Д-р Петър Берон