ЧОУ "Д-р Петър Берон"

Съчетаване на общообразователната подготовка с интензивно чуждоезиково обучение по английски език.

ЧОУ "Д-р Петър Берон"

Стимулиране пълноценното им физическо развитие с активен спорт - плуване, тенис на корт, таекуондо, ски училище, футбол!

ЧОУ "Д-р Петър Берон"

Създаване условия за развитие на заложбите на децата в Ателиета по интереси /театър, танци, изобразително изкуство, журналистика, музика, енциклопедични знания, компютърна грамотност/

Нашите постижения

2014/15 г.

Национално състезание „Таралеж“, модул „Природни науки“- с максимален брой точки са Виктория Грозданова, Диляна Дойкова, Елена Маврова, Елица Алекова, Киара Михайлова, Симеон Янков, Симона Чоролеева, Теодор Маринов и Филип Кантутис, 2 кл., Ава Ненова, Александра Калоянова, Александра Николова, Артър Николофф, Георги Илиев и Михаела Андонова, 5 кл., Денис Величков, Емануела Петрунова и Кристън Драгоманска, 6 кл., Кристиан Неделчев, Тодор Кантутис и Тодор Яръмов, 7 кл.

Олимпиада по история- класирани за областен кръг са Артър Николофф, 5 кл.  и Денис Величков- 6 кл.

Олимпиада по Български език и литература- класирани за областен кръг са Александра Калоянова и Артър Николофф, 5 кл. и Симона Клая, 6 кл.

Олимпиада „Знам и мога“ за 4 кл.- класирани за областен кръг са Ясмин Тарлъ, Ивана Алексиева, Михаил Адам.

Коледно математическо състезание- грамоти спечелиха Георги Стоянов – 3 място, Калина Вълчева, Калоян Стефанов, Гордън Василев, Ивайло Спасов от 1 кл., Рая Родопманова, ПУК, Алекса Станимирова, Киара Михайлова, Диляна Дойкова, 2 кл., Мартин Зулета, 3  кл., Тодор Кантутис, 7 кл. за отлични разултати.

Олимпиада по математика- общински кръг- класирани са Александър Дойчев и Иван Столаров, 4 кл., Александра Калоянова, 5 кл., Денис Величков, 6 кл.

Национално състезание „Таралеж“, модул „Обществени науки“- с максимален брой точки са Елица Алекова, Диляна Дойкова и Теодор Маринов, 2 кл., Александра Калоянова, 5кл., Денис Величков- 6 кл., Тодор Кантутис- 7 кл.

Софийски математически турнир- наградени спечелиха  Антраник Казазян, Борис Ников и Калоян Стефанов от 1кл., Росен Александров от предучилищен клас, Диляна Дойкова и Алекса Станимирова от 2кл.

Национален конкурсът„ АЗ ОБИЧАМ ЧЕРНО МОРЕ ”- Мартин Зулета от 3 а клас за се  представи достойно и спечели 3-то място в категория „Проза”

Национално състезание по речеви и комуникативни умения по английски език, национален кръг - Артър Николофф, 3 място.

2013/14 г.

                                         Уроците на Апостола

          Като достойни потомци на бероновския устрем към знания , на будния български дух и  жива историческа памет, и тази година нашите ученици участваха в литературния конкурс, посветен на 140 години от обесването на Васил Левски.
          „Уроците на Апостола” и неговата мисъл , че „ От нас зависи да бъдем равноправни с другите европейски народи” – това бяха конкурсните теми за есе, стихотворение , рисунка или проект за учениците от първи до седми клас.
          Така както детските ръчички и въображение нарисуваха портретите на Апосотола на свободата, така и детското вдъхновение създаде прекрасни стихове за бореца за „чиста и свята република”.
          Конкурсът направи съпричастни към живата идея за свобода и родителите, на които искрено благодарим, с убеждението , че бъдещето на децата ни е „общо дело” !
А ето и победителите   за отделните категории:
Начален курс:

Категория стихотворение : 1 място – Джералдин Тодорова – 4б клас
                     Категория есе : 1 място – Калина Милчева – 4б клас
              Категория проект : 1 място – Михаил Стоянов – 1 а клас
            Категория рисунка : 1 място – Емануела Петрунова – 4а клас

Поощрителни нагаради за участие :
Проекти :                                                                                                                                                                                                 
    Рисунка :
   Гергана Фускова – 1б клас, Юлиана Костова – 4а клас
   Гленда Минков – 2 клас, Стефан Райчев – 2 клас
   Ясмин Тарлъ – 2 клас, Диана Балтова – 4б клас
   Алекса Петрунова – 1а, Летисия Каламари – 2 клас
   Ивана Алексиева – 2 клас, Гергана Фускова – 1б клас

Горен курс:
Категория стихотворение :
1 място - Иво Йолов – 5а клас
                                                  2 място – Тодор Кантутис – 5а клас
                                                  3 място – Тодор Яръмов – 5 а клас
                     Категория есе : 1 място – Димитър Савов 6 а клас

 

Уважаеми родители,

С гордост искаме да споделим резултатите на нашите деца от проведените олимпиади по математика и история през месец декември:

Класирани за II кръг на Олимпиадата по математика с пълен брои точки са учениците:

Денис Величков – 4б, Иван Станчев – 4б, Георги Иванов – 4а, Симона Клая – 4а, Тодор Кантутис – 5а, Тодор Яръмов – 5а, Албена Хайтова – 7б.

Класирани за II кръг на Олимпиадата по история са учениците:

Тодор Кантутис – 5а, Димитър Савов – 6а, Албена Хайтова – 7б, Мила Йолова – 7б.

Благодарим на учениците за отличното представяне и на родителите, за тяхната всеотдайна подкрепа.

13 януари, 2013 г.

Частно училище и частна детска градина в София | Д-р Петър Берон